کلیه مطالب LovelyCrypto از بهترین تریدر های حرفه ای دنیا ترجمه شده است .

محل لوگو

استراتژی رایگان فارکس - استراتژی شیر و خط


استراتژی رایگان فارکس - استراتژی شیر و خط

استراتژی زیر بطور کامل از سایت مربوطه به عنوان استراتژی رایگان فارکس آورده شده که در این مطلب توضیحاتی روی آن اضافه شده است.

 

اندیکاتور ATR ؛ اندیکاتوری برای اندازه گیری نوسانات قیمت

 

دانلود اندیکاتور ATR

جهت دانلود اندیکاتور ATR از لینک های زیر استفاده کنید:

  • دانلود برای متاتریدر 4 :

  • دانلود برای متاتریدر 5 :

اندیکاتور Average True Range در تحلیل تکنیکال ، ابزار سنجش نوسانات یا میانگین محدوده ی واقعی است. اولین بار توسط ولز وایلدر طراحی و ارائه شد. از کاربرد های مهم اندیکاتور ATR می توان به مشخص کردن نوسانات قیمت موجود در بازار اشاره نمود. اکثر معامله گران پرایس اکشن برای محافظت از سود خود، از این اندیکاتور استفاده می کنند. استفاده از اندیکاتور Average True Range در معاملات طولانی مدت نتیجه ی مطلوب تری خواهد داشت. 

اولین بار اندیکاتور ATR در سال ۱۹۷۸ و در کتاب مفاهیم جدید در سیستم های معاملاتی تکنیکال ارائه شد. این اندیکاتور نشان دهنده ی جهت روند بازار نیست بلکه فقط میزان نوسانات بازار را می تواند نشان دهد. اگر مقدار ATR در بازه ی زمانی طولانی مدت پایین بماند نشان دهنده ی تثبیت قیمت در بازار است. به این دلیل که هرچه مقدار ATR پایین تر باشد نشان دهنده ی نوسان کم قیمت در بازار و هر چه بیشتر باشد نشان دهنده ی نوسان بالای قیمت در بازار است.

 

استراتژی رایگان فارکس

کاربرد اندیکاتور ATR

همانطور که قبلا اشاره شد مهم ترین کاربرد اندیکاتور ATR اندازه گیری نوسانات قیمت در بازار است. معامله گران با استفاده از این اندیکاتور تشخیص می دهند که در روز آیا می توان انتظار حرکت قیمت را داشت و یا نه. اندیکاتور ATR به معامله گران کمک می کند تا رنج حرکتی قیمت در بازار را روزانه مورد ارزیابی قرار دهند. یک معامله گر با استفاده از اندیکاتور Average True Range می تواند در دوره ی زمانی خاصی میزان واحد حرکت قیمت در دقیقه، ساعت، روز، هفته و ماه را مشاهده کند.

محدوده ی واقعی ATR با کم کردن قیمت ها محاسبه می شود. وقتی قیمت های هر زمان مشخصی با اضافه یا کم نمودن مقدار ثابتی برای هر قیمتی تعدیل شود، نوسانات قیمت محاسبه شده تغییر نخواهد کرد. البته روش های استانداردی برای محاسبه ی نوسانات قیمت در بازار مانند انحراف معیار نسبت های قیمت لگاریتمی وجود دارد. اما بیشتر معامله گران فارکس ترجیح می دهند از روش ATR استفاده کنند.

تعیین استاپ لاس

از دیگر کاربرد های اندیکاتور ATR می توان به تعیین استاپ لاس با استفاده از آن اشاره کرد. به این صورت که زمانی که استراتژی شما سیگنالی را صادر نماید. عددی را که ATR نشان می دهد در اعداد پیشنهادی 1.8 ، ۲ و یا ۳ ضرب شود و حاصل به دست آمده به نقطه ی ورود به معامله اضافه شود (برای معامله فروش) و یا از قیمت نقطه ی ورود کم شود (برای معامله خرید). به اینگونه می توانید حد ضرر را محاسبه کنید.

برای اینکه بتوان حد ضرر را انتقال داد نیز می توان از اندیکاتور ATR بهره برد، به این صورت که در تایم فریمی که کندل به اتمام می رسد و بسته می شود، عدد ATR کندل بسته شده را در عدد ۲ یا ۳ ضرب کرده و به قیمت فعلی اضافه و یا از آن کم می کنیم.

اندیکاتور ATR در معاملات مالی به عنوان یک عنصر از اندازه ی موقعیت است. مقدار ATR نشان دهنده ی پتانسیل حرکت مخالف یا همان فاصله ی حد ضرر خواهد بود.

 

   
   در این مطلب سعی کردیم مروری بر استراتژی انجام بدیم که آیا واقعا به این دستورالعمل، استراتژی گفته می شود یا خیر. کلیه توضیحات خارج از مطالب کپی شده با رنگ قرمز نوشته شده است.   

 

 

 

 

 


استراتژی شیر و خط فارکس 

 

   
   توضیح : هدف ما در این وبلاگ ارائه استراتژی به تریدر ها است. استراتژی ها باید برنامه - نقطه آغاز - نقطه پایان و تعیین مقدار خطا داشته باشند. حال بررسی می کنیم ببینیم آیا از این شرایط برخوردار است یا خیر.   

 

 

 

 

به این دلیل اسم این استراتژی را شیر و خط گذاشتم که بگم اصلا احتیاج به تجزیه و تحلیل تکنیکال یا فاندامنتال نداره و حتی می تونید از شیر و خط برای خرید و فروش استفاده کنید!

مشخصات این روش:

  • جفت ارزها: همه
  • تایم فریم: روزانه
  • استاپ لاس: 40% ATR
  • تارگت: بستن معامله در پایان کندل روزانه
  1. آخر روز نگاه کنید ببینید که کندل روز چگونه بسته شده است. اگر کندل نزولی است ، یک معامله Sell را باز کنید ، اگر کندل گذشته صعودی است یک معامله Buy را باز کنید. (در واقع چه معامله ای باز کنید مهم نیست. حتی می توانید با یک سکه شیر و خط کنید و نتیجه کار در روز های آینده مثبت خواهد بود! ولی برای اینکه زودتر به سود برسید ، معامله را در جهت کندل روزانه ی روز قبل باز کردیم.)
  2. یک نگاه به اندیکاتور ATR بیاندازید که چه عددی را نشان می دهد. آن عدد را ضرب در 4 بکنید و عدد حاصل را به عنوان استاپ لاس تایین کنید.

برای مثال ATR عدد 0.01237 را نشان می دهد. یعنی اینکه در دو هفته گذشته میانگین تغییرات کندل ها 123.7 پیپ بوده است. 123.7 را در 0.4 ضرب می کنیم و عدد 50 پیپ بدست می آید. 50 پیپ فاصله استاپ لاس شما برای معامله روز بعد خواهد بود.

  1. اگر معامله تا پایان روز توسط استاپ لاس بسته نشد. در سود یا در ضرر فرقی نمی کند ، معامله را در پایان روز (یعنی در پایان کندل روزانه) بسته و سریعا یک معامله جدید باز کنید.

 

   
  

توضیح 1: در این استراتژی که عینا از سایتی که در بالا لینک دادیم کپی نموده ایم، تاکید بر استفاده از یک اندیکاتور ATR دارد. هرگز و ابدا هیچ دستور العملی را برای ترید وابسته به یک اندیکاتور نکنید. به همین علت حتی اگر این اندیکاتور خوب عمل کند درصد خطای بالائی خواهد داشت و برای انجام ترید مناسب نیست و دستورالعمل قطعا ناقص خواهد بود.

توضیح 2: در این دستور العمل برنامه خاصی مشاهده نمی شود. لذا شخصا این دستور العمل را صحیح نمی بینم.

توضیح 3: این دستورالعمل دارای مثال روی نمودار نمی باشد. 

  

 

 

 

 

 

 

 

 

 

استراتژی رایگان فارکس

 

 

استراتژی رایگان فارکس

 

نکته ی این استراتژی فارکس این است که هر روز باید یک معامله باز کنید و معامله روز قبل را ببندید ، اگر فقط یک روز جا بماند کل این روش بی استفاده خواهد بود. فراموش نکنید که برای امتحان هر روش جدیدی از یک حساب دموی فارکس استفاده کنید.

  انتشار : ۱ اردیبهشت ۱۳۹۹               تعداد بازدید : 515

برچسب های مهم

آموزش تجارت الکترونیک - ترید ارز های دیجیتال - استراتژی های حرفه ای

فید خبر خوان    نقشه سایت    تماس با ما